Başkan İbrahim Sandıkçı’dan 19 Mayıs Mesajı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda, 19 Mayıs 1919 tarihinin milletin destan yazdığı istiklal ve istikbal mücadelesinin sembolü olduğuna işaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Milletimizin kurtuluş mücadelesini başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan tarihi bir adımdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bağımsızlık yolunda Samsun’umuzda atılan bu tarihi adım bütün Anadolu’ya yayılmış, vatanın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır. Milletimizin bağımsızlığını ve hürriyetini kazanmak adına attığı bu ilk adım, esaret altındaki mazlum milletlere örnek olmuştur. Aziz milletimiz vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

İstiklal ve istikbal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs gününün gençlerimize atfedilmesi, geleceğimizin teminatı olan gençlere verilen önemin göstergesidir. Bizler, gençlerimiz için atılan her adımı ülkemizin geleceğine yapılan büyük bir yatırım olarak görüyor, bu anlayış içerisinde hareket ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan, millet ve mukaddes değerler uğrunda şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı ve bereketli bir yaşam diliyorum. Gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı canıgönülden tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x