Maç bitti TRT spikeri akılda soru işareti bıraktı

Filenin Sultanları uzun bir aradan sonra Milletler Ligi ilk etap maçında Antalya’da Japonya ile oynadı. 3-2 kaybetti. Takım ritmini yakalayamamış. TRT Spor Yıldız’da maçı anlatan Kerem Öncel anlatımı ile dikkat çekti!

“Maç başladı, Japonlar sayıları alıyor. Top çıkarıyor, blok yapıyor . Bizim takım iyi gitmiyor. Japonlar Olimpiyatlara gidecek yenmesi lazım. Japonya çok hazır gelmiş”

E peki yani sen? Sen hazır değil misin? Bir oyuncudan bahsediyor Japon takımından, “O da tecrübe kazanmış gelmiş ülkemize”.

Yani Japonlar iyi çalışmış, oyuncular tercürebeler kazanıp gelmiş bizi yenmeleri gayet normal böyle bir hava verdi bize. Sonra Filenin Sultanları silkindi. Set almaya başladı. Kerem Öncel bu sefer işin rengi değişince; “Türk Milli Takımı’nın ayak sesleri geliyor” demeye başladı.

3’ncü setin sonuna doğru seti alıyoruz ama fark kapanır gibi. Kerem Öncel’in morali yine bozuluyor, “Kusursuz işleyen çark bozuldu”

Ya olur, sayı alınır, sayı verilir hemen moral bozukluğu. Son seti de verdik. “Bangkok’ta 3-2 yenilmiştik”, “Yaptığımız 18 maçın 10’unu onlar kazandı”

Yani normal kaderimiz bu. Hatta içimizi daha da ferahlattı kendisi; “3-0 ya da 3-1 kaybetmedik. Sadece eksi 9.9 puan silindi. 13 puan, 15 puan değil”

İçimiz ferahladı. Evet önümüzde çok maç var, sakatlar var. Ama bu kadar ‘duygusal’ maç anlatılır mı?

Sina Koloğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x