Maden suyunu sadece içeçek olarak kullanıyorsanız yanılıyorsunuz: Maden suyunun gizli gücünü keşfedin

Derin bir kaba maden suyunu dökün ve içine biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Temizlemek istediğimiz takılarımızı bu karışımın içerisine bırakabiliriz. Daha sonra sabunla yıkayıp durulayıp kurutuyoruz.
Maden suyu aynı zamanda pasın giderilmesine de yardımcı olur. Pastan temizlemek istediğiniz her şeyi içine batırıp bir süre ıslatabilirsiniz. Metal ürünlerde pas oluştuğunu fark ederseniz maden suyu kullanın. Demirin oksidasyonunu durduran ve nötralize eden karbondioksit içerir.

Metal nesneleri temizlemek için onları birkaç saat suyunda bekletin. Bu sürenin sonunda eşyaları çıkarın ve bir havluyla kurulayın veya doğal olarak kuruması için masanın üzerinde bırakın.

Evde cam ve aynaları yıkamak için kullanılabilir. Mutfak lavabosu ve tezgahındaki taşlar maden suyuyla mükemmel bir şekilde temizlenebilir. Tabanı yanık olan kaplar, henüz sıcakken içine maden suyu dökülüp bir veya iki saat bekletilirse eski parlaklığına döner.

Maden suyu ile çatal bıçak takımlarına, cam ve kristal tabaklara da eski parlaklığını geri kazandırabilirsiniz. On-on beş dakika suda bekletip ardından özel bir mikrofiber bezle cilalarsanız yeni gibi olurlar.

Ayrıca maden suyu, kırmızı şarap ve yağ lekelerini temizleyebilir, ancak yalnızca taze olmaları durumunda. Bölgeyi kurulayıp maden suyu serperseniz kedi idrarı kokusunu da etkisiz hale getirebilir. Bu daha sonra lekelenmeyi önleyecektir.

Banyo muslukları ve duş camlarına kireç lekesini maden suyuyla sıkarsanız ve ardından sert bir bezle silerseniz parlarlar.

Maden suyu aynı zamanda araç ön camları, aynalar ve pencerelerindeki kir, toz ve lekelerle mücadelede de etkili bir yöntemdir. Bunu kullanmanın temel avantajı, diğer preparatlarda olduğu gibi temizlik sonrasında iz oluşmamasıdır. Bu nedenle evinizde cam temizleyiciniz yoksa bir leğene maden suyu dökün, bir bezi ıslatın ve gerekli yüzeyleri yıkamaya başlayın.

Giysileriniz ya da havlularınız yağ ya da şarap lekesi taşıyorsa, leke çıkarıcı almak için aceleyle mağazaya gitmeyin. Maden suyu çözüm olabilir…Kirleri kısa sürede çıkarır, çamaşırların kumaşına ve rengine zarar vermez.

Çoğu zaman çay veya kahve içtikten sonra bardaklarımızı yıkamayı unutuyoruz. Sonuç olarak, sert bir süngerle bile bulaşıkların üzerinde yıkanması zor bir plak kalır. Maden suyu kurtarmaya gelecek. Yapılması gereken maden suyunu kirli bir bardağa döküp bir gece bekletmektir. Sabahları bardağı sade suyla durulayın ve etkinin tadını çıkarın; bulaşıklar yeniden aynı parlaklığa sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x