Russell Crowe’un yeni filmi hayal kırıklığı yarattı

Ünlü aktör Russell Crowe’un yeni gizemli gerilim filmi Sleeping Dogs’a yönelik ilk yorumlar geldi. Filmin eleştiri derleme sitesi Rotten Tomatoes’taki puanı, yıldız oyuncunun kariyerindeki hayal kırıklıklarına yeni bir halka daha ekledi.

Oscar ödüllü Gladyatör’ün (Gladiator) yıldızı, yeni filminde başrolleri Karen Gillan’la paylaşıyor.

59 yaşındaki aktör, gizemli bir kadının yeni bilgiler vermesiyle eski bir davayı yeniden ele almak zorunda kalan Alzheimer hastası bir cinayet masası dedektifini canlandırıyor.

Crowe’un bir önceki filmi, şubatta gösterime giren ve gişede hayal kırıklığı yaratan Land of Bad’di. William Eubank’in yönettiği aksiyon ve gerilim türündeki film, Rotten Tomatoes’da 100 üzerinden 63 gibi ortalamanın üzerinde bir puan almıştı.

Ancak başarılı aktörün son filmi, bu puanın çok altında kaldı. Eleştirmenlerin yerden yere vurduğu film 100 üzerinden ancak 30 puan alabildi.

Taşıyıcı: Son Hız (The Transporter Refueled) ve Exodus: Tanrılar ve Krallar’la (Exodus: Gods and Kings) tanınan senarist Adam Cooper’ın ilk yönetmenlik denemesi olan Sleeping Dogs, sinema yazarlarından sert eleştiriler aldı.

RogerEbert.com’dan Brian Tallerico, Crowe’un bu filmden daha iyisini hak ettiğini yazdı.

Daily Beast’ten Nick Schager da benzer ifadeler kullandı:

Russell Crowe kendisine sunulan B sınıfı projelerden daha iyi olduğunu kanıtlamaya devam ediyor, ancak ikna edici performansı bu sürprizsiz gizemi yükseltmeye yetmiyor.

Cinemalogue ise filmin kaderinin unutulmaz olduğunu yazdı:

İlgi çekici konu, klişe olay örgüsü ve abartılı şaşırtmacalarla heba ediliyor.

Oscarlı Crowe’un 2023 yapımı korku filmi Şeytanın Düşmanı (The Pope’s Exorcist), eleştirmenlerin yorumlarına göre 100 üzerinden 49 puan almıştı.

Avustralyalı aktörün 2022’de rol aldığı gerilim Tehlikeli Oyun (Poker Face) ise sinema yazarlarını tatmin etmekten çok uzaktı ve eleştiri derleme sitesinde 100 üzerinden sadece 9 puan toplayabilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x